Hoslovice

Pelechenští, jejich přátelé a příbuzní se v sobotu 23. 5. 2009 vydali již čtvrtým rokem na výlet.


Odjezd byl v sedm hodin z návsi, po cestě jsme ještě nabírali v Tlumačově a v Domažlicích účastníky zájezdu. Celkem nás nakonec jelo 46 osob, jelikož někteří z padesáti přihlášených museli zůstat doma. Jako řidič byl opět vybrán pan Nezbeda, který se nám již v loňském roce osvědčil jako pohodový a bezproblémový řidič. Počasí nám přálo nad očekávání.
Před devátou hodinou ranní jsme dorazili na parkoviště v Hoslovicích, odkud jsme to měli ještě asi 800m pěšky z prudkého kopce do areálu mlýna. Pro špatně chodící přijela Maruška Sobotovičová, ta si je vzala na starosti i co se týče odvozu zpět na parkoviště, po skončení návštěvy.

Hoslovický mlýn je nejstarší dochovaný vodní mlýn v Evropě a doporučil nám ho náš bývalý občan pan Augustin Sobotovič, který tam peče chleba, housky a placky v mlýnské peci. Ten nám také návštěvu mlýna s pečením domluvil. Mlýn patří pod Strakonické muzeum a osazenstvo mlýna tvoří většinou pracovníci muzea a jejich rodinní příslušníci, ti také pekaři vydatně pomáhají.

Ve mlýně jsme se zdrželi až do půl dvanácté a pak dál pokračovali na Český Krumlov. Zastavili jsme se v Kájově blízko Krumlova na pozdním obědě a před půl čtvrtou odpolední jsme dorazili do Krumlova, kde jsme měli v půl čtvrté sraz s průvodcem. Prohlídka byla dobrovolná, kdo nechtěl, věnoval se individuálnímu programu. Na cestě zpět nás ještě řidič zavezl na prohlídku Krumlovských zahrad a pak už jsme pokračovali k domovu s přestávkou na občerstvení v Katovicích.

Domů jsme dorazili ve 22 hod. Většina účastníků byla se zájezdem moc spokojena, prý to byl zatím nejlepší zájezd a nejvíc se nám všem líbilo v Hoslovicích.

Příští rok nikam nepojedem. Sejdeme se u nás doma na Pelechách. Všechny vás zveme na příští rok na SRAZ RODÁKŮ A PŘÁTEL OBCE PELECHY .

Příslušné informace ke SRAZU zveřejníme začátkem příštího roku.
Za účastníky zájezdu, Obecní úřad a Dobrovolné hasiče Pelechy napsala Hana Váchalová.