Lampa_Zastavka_800.jpgV letošním roce proběhla v naší obci rozsáhlá rekonstrukce veřejného osvětlení. Jeho přestavba byla naplánována již od minulého roku, bohužel loni obci nebyla přidělena státní dotace. Letošní rok bylo rozhodnuto, že se obec do rekonstrukce pustí, ať dotaci dostane nebo ne. Štěstí ale přálo a dotace přišla.

Ve výběrovém řízení pro rekonstrukci osvětlení, které proběhlo při veřejné schůzi zastupitelstva obce na jaře, byla ze dvou návrhů vybrána firma Elektro Mleziva.

Sliby - chyby

V červenci přišla na účet obce dlouho očekávaná dotace a elektromontážní firma se mohla pustit do práce. Jelikož firma měla před Chodskými slavnostmi práci s osvětlením města Domažlice, slíbila, že rekonstrukce bude hotova do konce září. Nicméně školáci už chodili měsíc do školy a po novém osvětlení ani vidu ani svitu. A tak musel být termín rekonstrukce posunut na konec října. Pro někoho měsíc sem, měsíc tam, nicméně z pohledu obce šlo o šibeniční termín. Pokud by se lhůta nedodržela, dotace by propadla. Starostka obce „bombardovala“ pana Mlezivu neustále telefonáty, nacož se jí dostávalo obligátní odpovědi „zítra určitě začneme“. Nervy pracovaly. Jen aby to vyšlo...

Nakonec se přeci jen podařilo termín dodržet. Ze sedmi světel se tak osvětlení obce rozrostlo o dalších osm, přičemž jedna lampa změnila umístění a další byla vyměněna. Celková finanční hodnota rekonstrukce činila 244 589 Kč.

V příštím roce obec plánuje rekonstrukci obecní budovy, která se před třemi roky podřezávala kvůli vlhku. Na řadu přijde zejména obnova omítky.

Doufejme, že příští „vyvolená“ firma si bude počínat o poznání vstřícněji, než výše zmíněná. Naše starostka by totiž nemusela další rekonstrukci přežít. Jen výstavba osvětlení jí dle laického odhadu sebrala deset let života.