Kovarov Před 2 lety vyrazili Pelechenští na zájezd do šumavské Lenory, kde v historické peci peče domácí chléb jejich bývalý spluobčan pan Augustin Sobotovič. Zájezdu se zúčastnili Pelechenští, jejich přátelé a chalupáři. Protože se akce vydařila, rozhodl se OÚ a SDH Pelechy uspořádat další rok zájezd opět. Tentokrát do Mar. lázní a Chodové Plané do rodinného pivovaru odkud bere pelechenská hospodská pivo a výlet končil návštěvou restaurace Ve Skále. No a tímto se ze zájezdů stala tradice.

Kam tedy letos? No přece na Pelechy. Nedaleko Písku a Orlické přehrady leží totiž ještě jedna obec Pelechy, dokonce blízko Zahořan. Pelechy patří správou pod obec Kovářov - Obec roku 2004. Program zájezdu byl velice bohatý, jeli jsme z Pelechenské návsi na Zvíkov, odtud lodí na Orlík, následovala návštěva Kovářova, setkání se zastupiteli, oběd v restauraci v Zahořanech a procházka po Pelechách. Pak nás naši hostitelé zavedli na Onen svět - turistická chata srozhlednou. Zde jsme se s nimi rozloučili a pokračovali do Písku, kde část zúčastněných navštívila Zemský hřebčinec a část město Písek, kde se právě konala Cipískiáda.
Zvikov

Zájezd se více než vydařil, díky počasí, perfektně zorganizovanému programu, který připravila p. Hana Váchalová , ta se nakonec s námi nevydala, jelikož se zranila při pádu z koně. Velký dík patří i panu řidiči Nezbedovi, který je profesionál každým coulem. Trpělivě a spolehlivě nás celý den vyvážel "od čerta k ďáblu" a všichni si ho velice chválili.

A kam příští rok? První návrhy padli hned po návratu, kde jinde než u piva: " Furt někde trajdáme a jak to vypadá na Chodsku, ani nevíme." Tak že by jen za humna?

A. Haladová
účastnice zájezdu