Valna_hromada2009

Pro ty, co se nezúčastnili Valné hromady SDH Pelechy 2009, přinášíme alespoň záznam zprávy o činnosti hasičského sboru Pelechy v roce 2009.    

 

Zpráva o činnosti hasičského sboru Pelechy v roce 2009

Napsala Hana Váchalová st., velitelka SDH Pelechy

Rok 2009 začal pro nás 5. února radostně – jela jsem s Petrem Královcem pro hasičské zásahové vozidlo Felicia combi a vezli jsme do generální opravy hasičskou zásahovou stříkačku PS12. Stříkačku přivezl Petr Královec 31.března opravenou. Opravu platila obec, a dělalo to skoro 50 tisíc Kč.

Auto jsme dostali bezúplatným převodem od HZS Plzeňského kraje. Více než roční psaní žádostí na různá místa dosáhlo konečně nějakého výsledku. Sranda nás ovšem přešla, když jsme auto zevrubně prohlédli. Josef Halada se Felicie obětavě ujal a dali ji se svým kamarádem dohromady i (včetně Technické kontroly).

21.února se konal jako každoročně hasičský bál, tentokrát nebylo úplně narváno, ale bál byl krásný, hlavně díky krojované družině.

14.3.2009 začaly brigády pro obec a pro hasiče. Letos bylo práce nad hlavu, protože jsme si dělali tréninkové zázemí v háječku. Spojili jsme to s budováním dětského hřiště a na vše dostali dotaci, která nám bude, jak doufáme, příští rok proplacena. Pomohlo nám ZOD Mrákov, od kterého jsme dostali za odvoz velkoobjemovou nádrž o objemu cca kubíků vody.

Všem, kteří obětavě, bez nároku na odměnu pracovali a věnovali svůj volný čas stavbě tohoto areálu, děkuji.

27. března proběhlo v obecním sále školení okrsku – Hasič 2. a 3. stupně, zkoušek se dočkáme opět příští rok zjara.

V dubnu jsme začali trénovat na okrskovou soutěž, která se konala 9.května na Pasečnici a my jsme nasadili 4 družstva – ženy, veteránky, muži, veteráni.

Výsledky: ženy 3. místo, veteránky 1. místo, muži 2. místo, veteráni 2. místo.

Další soutěž byla 11. července v Chodově, zúčastnili se opět muži i ženy a obě družstva obsadila 3.místo. Pak proběhla soutěž v Tlumačově, kde obsadily ženy 2. a muži 3. příčku.

V září nastoupili veteráni - muži v Chodské veterán lize. 12. září v Krchlebech obsadili v silné konkurenci 4. místo, 19. září v Neuměři opět 4. místo, kde už chyběla některá ambiciózní družstva, která neunesla špatné umístění v 1. kole. Celkově jsme obsadili také 4. místo. Vážíme si toho, že Sbor dobrovolných hasičů Pelechy nemá s politikou co do činění a tak nám některým vadilo zneužití hasičských soutěží k politické předvolební agitaci. Jinak soutěže veteránů byly pěkné a počasí nám přálo. Do Březí 26. září už jeli ženy sami a ukončily sezónu umístěním na 2.místě.

Letos se muži zúčastnili mnoha soutěží s námi, byla větší legrace, ale především měli také dobré výsledky.

11. a 12. října proběhl svoz železného šrotu, který nám opět svezl s traktorem a prodal Ríša - udělal to pro hasiče zadarmo, za což mu děkujeme.

30. října bylo místo námětového cvičení - Zdravotní školení, jak pro hasiče a řidiče, tak pro veřejnost. Školení bylo poučné, bohužel s malou účastí.

1. listopadu pořádal, jako každý rok, velitel HZS Domažlice Velitelský den.

Zúčastňovali jsme se měsíčních setkání našeho okrsku v Nevolicích.

V letošní roce obdržela naše obec Zásahové oděvy a obuv – 8 ks. Budou uloženy v hasičárně, aby se v případě potřeby mohli použít. To by bylo ze zprávy o činnosti sboru všechno, přeji Vám hezký večer a dobře se bavte.

Děkuji za pozornost.

Fotky z Valné hromady SDH Pelechy si můžete prohlédnout v Galerii.

 

Poslední novinky