Petr_Pepik_800 Jako tradičně každý rok, 24. listopadu 2007 v místním kulturním domě proběhla výroční schůze Sboru dobrovolných hasičů Pelechy. Hodnotily se výsledky, diskutovalo nad problémy i plánovalo do budoucna. Pro ty, kteří se valné hromady nezúčastnili, přinášíme alespoň zprávu o hasičské činnosti SDH Pelechy za rok 2007.
Rok 2007 pelechenští dobrovolní hasiči zahájili brigádami pro obec Pelechy. Díky úklidu, hrabání listí nebo vyřezávání křovin mohla naše obec vstoupit do jarního rozbřesku opět krásnější.

Hasicky
Pátého května, spolu s obecním úřadem, uspořádali hasiči zájezd do Mariánských lázní, kde se „probouzela“ do lázeňské sezóny zpívající fontána. Dále cesta pokračovala do Chodové Plané za návštěvou rodinného pivovaru Chodovar, pivovarského muzea a proslulé restaurace Ve Skále.

O týden později (12.5.) začala hasičská sportovní sezóna okrskovou soutěží ve Stráži. Ač to mnohým může znít neuvěřitelně, podařilo se pelechenským hasičům sestavit hned tři družstva: ženské, mužské a veteránů.
 
 
  ženy muži veteráni
koš Augustina Haladová Václav Miklíček ml. Augustina Haladová
savice Hana Váchalová st. Martin Fajt Hana Váchalová st.
mašina Radka Tremlová Petr Královec Josef Halada
béčka Šárka Pastýříková Josef Váchal ml. Petr Pastýřík
rozdělovač Hana Váchalová ml. Jan Královec Karel Treml, Jan Votava
proudy

Štěpánka Kaiserová, Petra Adámková

Pavel Královec, Jan Nechoďdomů

Josef Nechoďdomů, Ladislav Braun

 
Výsledky
 
Ženy na okrskové soutěži obsadily první místo, přičemž Petra Adámková se stala opět nejrychlejší jednotlivkyní. Muži měli po dlouhé době svoji premiéru v novém složení, nicméně skončili na nečekaně dobrém třetím místě. Družstvo veteránů po loňské premiéře obměnilo své složení, povolalo zálohy, a výsledky se dostavily. První místo nepotřebuje jakýkoliv komentář. Potvrdilo se tak, že pelechenští hasiči patří ve svém okrsku jasně mezi nejlepší.

Dne 23. 6. následovala soutěž v Prapořišti, kde ženy skončily na druhém místě. Pro další druhé místo si pelechenské hasičky dojely i do Pasečnice, kde se muži zapomněli až v druhé půlce výsledkové listiny. Podobný scénář měla i soutěž v Tlumačově. Ženy si „pro změnu“ odvezly stříbrný pohár, muži po povedeném výkonu poskočili do druhé poloviny výsledkové listiny.

Prvního září začala veterán liga v Křenovech, kde pelechenské mužstvo skončilo čtvrté. 28.9. zavítaly ženy do Horšovského Týna, odkud si přivezly pohár za třetí místo. Hned druhý den pokračovala veterán liga v Srbicích, kde pelechenští „nestoři“ obsadili páté místo, celkově si tak „vystříkali“ čtvrté místo.


Nešťastné termíny

Co se týče termínů soutěže, letošní ročník nelze označit za příliš povedený. Dlouhý čas neprobíhala, kromě západočeské ligy, žádná soutěž. Pak se najednou sešly v okolí hned tři soutěže naráz. Kromě toho, mnoho sborů během roku ani nedalo vědět, že soutěž pořádají. Vše lze odvodit především z nedostatečné komunikace mezi hasičskými sbory.

Během roku se jako rozhodčí zúčastnil okrskové soutěže Václav Miklíček st. Pelechenským ženám v průběhu závodní sezony vypomáhala Lucie Ženatá na okrskové soutěži ve Stráži a Kateřina Berglová na závodech Březí. Naopak Štěpánka Kaiserová a obě Hany Váchalové vypomáhaly svým kolegyním ze Strýčkovic.

Ukončení sezony proběhlo po soutěži konané v Srbicích. Avšak ne tak docela. Šestého října se muselo nečekaně opětovně „do zboje“, jelikož proběhlo námětové cvičení na koupališti v Tlumačově. Nutno podotknout, že k hašení „simulovaného požáru“ přispěchalo podstatně víc hasičů, než rok předcházející.


 

Poslední novinky