robur
V pondělí 29. 9. 2008 jsme prodali (Obecní úřad Pelechy) hasičské auto Robur pro sběratelské účely panu Marku Klímovi za 8 000 Kč. Robur bude umístěn v Hasičském muzeu, které bude otevřeno na jaře 2009 v Čermné.

Obecní úřad Pelechy zakoupil v březnu roku 2000 pro místní Sbor dobrovolných hasičů požární vozidlo Robur od hasičů z Chodské Lhoty. Po nezbytných opravách a úpravách – výroba sklápěcí střechy na valníku, sklápěcího majáku atd., – které si místní hasiči provedli svépomocí a bez nichž by se Robur nevešel do hasičárny, se začalo s Roburem jezdit na soutěže, tréninky a různé hasičské akce.
 
 
 
 
robur_zada První soutěž s Roburem, který si okamžitě získal předzdívku „Brambur“, byla Okrsková soutěž 15.4.2000. Krátce na to jsme se 20.5.2000 zúčastnili vytvoření světového rekordu v dálkové dopravě vody Domažlice – Furth im Wald. Jezdili jsme po soutěžích po celém Domažlicku a Horšovskotýnsku, především ženské družstvo, které tvořilo spolu s řidičkou Hanou Váchalovou naprosto samostatnou jednotku. 

Za zmínku stojí úspěchy, kterých naše ženské mužstvo s Roburem dosáhlo: v roce 2000 a 2002 druhé místo na Okresní soutěži v Luženicích. V roce 2003 třetí místo a v roce 2004 druhé místo v rámci Chodské hasičské ligy. Celkem za svou dosavadní sportovní hasičskou éru ženy nasbírali 9 pohárů za první místa, 22 pohárů za druhá místa a 20 pohárů za třetí místa.

Ani muži nezaháleli a přivezli s Roburem za první místa dva poháry, za druhá místa tři poháry a další tři za místa třetí. Jízdu po soutěžích s naším Roburem jsme zakončili v září 2008 na soutěži hasičských veteránů v Křenovech, v Srbicích a v Horšovském Týně, na kterých jsme bohužel na žádné významnější umístění nedosáhli.

Robura jsme vlastnili do konce září roku 2008 a najeli s ním necelých 3 000 km. Bude se nám po našem „Bramburu“ stýskat, hlavně nám děvčatům, které jsme ho užily nejvíc a přejeme mu „důstojné stáří“, koneckonců už je to taky veterán, jako některé z nás.

Za všechny hasiče a hasičky z Pelechen velitelka a řidička
Hana Váchalová st.

 

Poslední novinky