Vystrih_Felicie-2_800

Pelechenští hasiči získali zdarma Škodu Felicii. Osm let jim věrně sloužil Robur vyrobený v roce 1965.

 

Po dvou letech se na pelechenské hasiče usmálo štěstí a podařilo se jim získat od Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje zdarma osobní auto Škoda Felicia Combi z roku 1998. 
„Dva roky jsme žádali Ministerstvo vnitra HZS Plzeňského kraje HZS Plzeňského kraje bezplatný převod osobního automobilu. Protože máme malou a hlavně nízkou hasičárnu, chtěli jsme buď osobní auto typu tranzit nebo combi. Letos se nám konečně poštěstilo, a to hlavně díky tomu, že policie nakupovala nové služební Octavie. Dnes již auto máme a můžeme se pustit do jeho opravy, aby nám bylo k dispozici, až začne hasičská sezona,“ uvedla velitelka SDH Pelechy Hana Váchalová.


První nadšení členů sboru po důkladnějším ohledání auta trochu opadlo, protože hasiče bude čekat spousta práce.


„Auto jsme samozřejmě přebrali s tím, že je vyřazené a má určité závady. Trochu nás zarazila chybějící STK, naprosto sjeté pneumatiky a na některých místech rez. Ale to jde všechno spravit. Máme jen obavu, abychom nepřekročili 30 tisíc korun, které jsme si během let našetřili,“ pokračuje Váchalová.


Felicia_zadni_bok_800

Staronové auto si pelechenští opraví svépomocí, aby co nejvíce ušetřili. Ačkoli bude hasičské auto sloužit i účelům obce, nemohou s finanční pomocí letos počítat.
„Máme s obcí výborné vztahy. Letos nám nechala obec za 40 tisíc opravit stříkačku. Víc opravdu žádat nemůžeme,“ dodala Váchalová.


Stařičký Robur vyrobený v roce 1965 sloužil pelechenským hasičům věrně osm let. Během tohoto období s ním najezdili přes tři tisíce kilometrů. Ačkoliv má již odslouženo, neboť na tento typ vozu už není možné sehnat náhradní díly, přesto tento ´dědeček ´neskončí na šrotišti. Zájem o něj projevil Marek Klíma, který během jarních měsíců otevře v Čermné soukromé hasičské muzeum.

Autorka: Helena Bauerová
Zdoj: Domažlický deník
Článek byl redakcí Pelechy.cz upraven.

Poslední novinky